Slide item 3

FAQ

Najczęstsze pytania zadawane przez naszych Klientów

Mój samochód jest jeszcze na gwarancji, której nie chciałbym stracić. Czy polecacie Państwo chiptuning?

Zawsze polecamy chiptuning ze względu na możliwość indywidualnego i precyzyjnego zestrojenia. W razie problemów z serwisem, archiwizujemy oryginalne pliki i jesteśmy w stanie je wgrać w każ-dej chwili.

Mam samochód ze sporym przebiegiem (… km); czy warto go jeszcze tuningować?

Na to pytanie musi sobie odpowiedzieć sam właściciel. Przed realizacją zlecenia zawsze przeprowa-dzamy diagnostykę podczas jazdy początkowej i analizujemy stan techniczny silnika na podstawie parametrów pracy. Jeśli, naszym zdaniem, samochód jest w kiepskim stanie, odmawiamy strojenia bądź sugerujemy usunięcie usterek i „ponowne podejście” do tematu.

Czy posiadacie Państwo hamownię?

Tak. Badania pojazdów i strojenie/regulacje przeprowadzamy na hamowni obciążeniowej 4x4. Tyl-ko tam możemy zmierzyć się z rzeczywistymi parametrami pracy silnika i dokładnie go dostroić

Skąd będę wiedział jaką mocą po tuningu dysponuje moje auto?

Każdy Klient dostaje wydruk z parametrami seryjnymi swojego auta oraz po dokonanej modyfika-cji

Czy muszę liczyć się z obniżeniem żywotności silnika, który i tak już przy obecnym przebiegu mocno się napracował?

Jest to pytanie, na które nikt nie jest w stanie udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Jednak, w zależ-ności od przebiegu i stanu technicznego auta piszemy programy, które mają być kompromisem po-między możliwościami technicznymi silnika a jego stanem. Zawsze też informujemy właścicieli o zasadach prawidłowej eksploatacji turbodoładowanych silników spalinowych.

Jak wygląda kwestia wzrostu spalania przy zastosowaniu chiptuningu Państwa firmy?

Jeżeli kierowca jeździ jak „przeciętny Kowalski” to nie zauważy wzrostu zużycia paliwa a nawet odczuje jego obniżenie (0,5-1,l/100km). Jeśli natomiast „ciągle mu mało”, wówczas należy liczyć się ze wzrostem spalania o ok. 1 l./100km.

Chiptuning - czyli wymiana samego programu sterującego czy też coś dalej? Jakich innych zmian można dokonać?

Chiptuning jest określeniem zaczerpniętym z języka angielskiego i jako taki nie ma jednoznacznego odpowiednika w języku polskim. Oznacza strojenie/modyfikowanie zawartości sterownika. To znaczy, że nie wymieniamy komputera sterującego, zmieniamy tylko zawartość jego oprogramowania, dostosowując je do wymagań kierowcy. Jeśli sam chiptuning nie wystarcza, doradzamy Klientowi alternatywne rozwiązania, które pomogą zwiększyć moc jego samochodu.